Leek and District Gun Club

RESULTS 2019

JANUARY

Ken Salt Trophy - I. Sellars

High Gun - J.N. James 60

Open

1st M. Harrison 58

2nd = J. Dennis, P. James, D. Sykes 57

3rd

4th

AA Class

1st S. Bould 54

2nd G. Armitt 53

3rd C. Andrews 48

A Class

1st I. Sellars 56

2nd = M. Brewer, S. Kilner 53

3rd

B Class

1st = V.A. Barrow, N. Gould 42

2nd

3rd J. Lawton 41

C Class

1st J. Kelly 28

2nd

3rd


April

Alison Salt Trophy - S. Buckley

'A' Daniels Shield - S. Buckley

'B' Tony Heeks Trophy - B. Bowcock

High Gun - P. James 61

Open

1st H. Rogers 57

2nd J. Dennis 56

3rd D. Sykes 55

4th M. Salt 54

AA Class

1st S. Potts 59

2nd N. Walchester 58

3rd J. N. James 57

A Class 

1st S. Buckley 59

2nd C. Lawton 52

3rd D. Moss 51

B Class

1st B. Bowcock 50

2nd A. Kelly 45

3rd = J. Keeling, P. Moskal 44

C Class 

1st C. Coates 31

2nd A.J. Kelly 30

3rd G. Stevenson 29

July

Westwood Shield - G. Armitt 

High Gun - G. Armitt 66

Open

1st P. Sutton 61

2nd L. Shirley 60

3rd J. Dennis 59

4th R. Austin 58

AA Class

1st N. Walchester 66

2nd P. Rowbottom 59

3rd J.N. James 57

A Class

1st M. Brewer 57

2nd K. Bowyer 55

3rd C. Grundy 52

B Class

1st J. Thorley 45

2nd W. Harrod 43

3rd A. Daniels 42

C Class 

1st N. Gould 38

2nd M. Bevan 34

3rd C. Coates 27

October

Phipps Trophy -

Faulkner Side by Side Trophy -

High Gun -

Open

1st

2nd

3rd

4th

AA Class

1st

2nd

3rd

A Class

1st

2nd

3rd

B Class

1st

2nd

3rd

C. Class

1st

2nd

3rd


Boxing Day

R A Booth Trophy

'A' Mark Robinson Trophy

High Gun - G. Heath  66

Open

1st D. Sykes 64

2nd T. Howell 62

3rd W. Beswick 61

4th = PA. Howell, G. Isherwood 60

AA Class

1st N. Walchester 59

2nd C. Daniels 58

3rd P. Rowbottom 56

A Class

1st = S. Fower, S. Potts 59

2nd

3rd A. Adderley 56

B Class

1st W. Harrod 47

2nd J. Lawton 46

3rd = VA. Barrow, P. Chauveau 35

C Class

1st

2nd

3rd


FEBUARY

Jack West Trophy - C. Daniels

High Gun - A. Thompson 67

Open

1st = N. Bevis, P. James, D. Sykes 64

2nd

3rd

4th J.N. James 63

AA Class

1st C. Daniels 66 

2nd P. RowBottom

3rd

A Class

1stA A. Adderley 58

2nd C. Lawton 57

3rd = D.Glover, I. Coates 56

B Class

1st P. Moskal 52

2nd A. Kelly 51

3rd W. Harrod 50

C Class

1st J. Kelly 37

2nd

3rd 

May

Trophy Part 1

High Gun = R. Potts, J. Shirley 65

Open

1st = R. Potts, J. Shirley 65

2nd = A. Hughes, J. Dennis 63

3rd

4th = S. Pugh, D. Sykes 59

AA Class

1st = S. Bould, J N. James, G. Armitt 61

2nd

3rd

A Class 

1st A. Adderley 62

2nd D. Glover 61

3rd S. Potts 60

B Class

1st B. Bowcock 55

2nd A. Earl 54

3rd L. Earl 52

C Class

1st M. Bevan 39

2nd C. Coates 33

3rd 

August

Jack West Trophy - J. James

'A' Cruso Shield - Shoot Off

'B' Show Committee -

High Gun - J N. James 62

Open

1st = P A . Jones, H. Rogers 61

2nd

3rd = J. Dennis, D. Sykes 60

4th

AA Class

1st

2nd

3rd

A Class

1st C. Andrews 60

2nd S. Potts 59

3rd J. Salt 58

B Class

1st A. Daniels 47

2nd J. Lloyd

3rd = P. Lioyd, P. Morton 41

C Class

1st N. Gould 44

2nd C. Coates 23

3rd


November

Hary Hood S -

'B' Alan Smyke -

High Gun -

Open

1st

2nd

3rd

4th

AA Class

1st

2nd

3rd

A Class 

1st

2nd

3rd

B Class

1st

2nd

C Class

1st

2nd

3rd



March

Abbey Shield - P. Moskal

'C' BS Bikes Trophy - Annie Kelly

High Gun - P. James 61

Open

1st = J. Beswick, A. Daniels 59

2nd 

3rd J. Dennis 58

4th = H. Rogers, D. Sykes 56

AA Class

1st N. Walchester 61

2nd S.Potts 56

3rd S. Bould 53

A Class

1st P.A. Daniels 54

2nd D. Moss 52

3rd I. Sellers 50

B Class

1st P. Moskal 51

2nd A. Kelly 43

3rd T. Hollins 42

C Class

1st Annie Kelly 29

2nd P. Clulow 23

3rd C. Coates 21


June

Presidents Trophy - J N. James

'B' Jack Hammond - L. Earl

'C' Hardacre - M. Bevan

High Gun - H. Rogers 60

Open

1st  = J. Beswick, S. Pugh 59

2nd

3rd A. Hughes 57

4th = J. Dennis, M. Hammond 56

AA Class

1st J N. James 56

2nd G. Armitt 49

3rd

A Class

1st D. Moss 54

2nd P. Moskal 52

3rd S. Potts 51

B Class

1st L. Earl 50

2nd = A. Earl, S. Frodsham, W. Harrod 45

3rd 

C Class

1st P. Clulow 41

2nd M. Bevan 38

3rd G. Roberts 25

September

Chairmans Trophy - P A. Daniels

High Gun - C P.  Daniels 69

Open

1st W J.Beswick, D Sykes 59

2nd

3rd H. Rogers 59

4th W. Fallows,P. Mitchell, J. Shirley. J. Dennis 58 

AA Class

1st G. Armitt 67

2nd S. Bould 62

3rd J N. James 60

A Class

1st P A. Daniels 64

2nd A. Earl 60

3rd I. Sellers 56

B Class

1st A. Daniels 47

2nd J. Thorley 46

3rd R. Whieldon 43

C Class

1st G. Stevenson 46

2nd M. Boon 45

3rd G. Roberts 42

December

Social Committee -

'A' Reg Lamb Trophy -

'B' Jack West Shield -

'C' Bill Rowley Tray -

High Gun -

Open

!st

2nd

3rd

4th

AA Class

1st

2nd

3rd

A Class

1st

2nd

3rd

B Class

1st

2nd

3rd

C Class

1st

2nd

3rd